آموزش زبان های خارجی به خردسالان
جشن آموزش زبان ویژه خردسالان 3 تا 6 سال
جشن آموزش زبان ویژه خردسالان 3 تا 6 سال
یادگیری همزمان چندزبان در خردسالان
آموزش انگلیسی و فرانسه ویژه خردسالان در مشهد

مردی ۲۲ زبانه ی دنیا

آشنایی با مرد ۱۹ زبانه دنیا – دکتر علی پیرهانی

.

جهت ثبت نام در کارگاه های آموزشی دکتر علی پیرهانی اینجا را کلیک کنید.

زندگینامه

دکتر علی پیرهانی سال ۱۳۶۴ در شهر تاریخی همدان دردامان مادری معلم و آغوش پدری کارمند به دنیا آمد. با مروری بر­ دفترچه خاطراتش، دکتر پیرهانی کودکی خود را سرشار ازبازیگوشی معرفی می­کند. از این رو پدرش مجبوربود هر روز وی رابه محل کار خودکه در نزدیکی آرامگاه بوعلی سینا قرار داشت ببرد.آنچه در آرامگاه بوعلی سینا ذهن ایشان را بیش از هر چیزبه خود مشغول می کرد مواجهه با توریستهای زیادی بود که درمورد مسائل مختلف با یکدیگر به بحث و گفتگو می پرداختند.کنجکاوی کودکانه­ی وی این سوال را در ذهنش ایجاد می­کردکه توریستها در مورد چه مسائلی با یکدیگر به گفتگو می پردازند. آنچه وی به یقین می دانست این بود که آنها ایرانی نیستند و به زبانی به غیر از پارسی صحبت می کنند. ایشان پس از نزدیک شدن به توریستها، به دقت به مکالماتشان گوش می­داد و در همین اثنی به این فکر می کردکه آیا آنها در مورد غذا و یا اینکه به کدام مکان توریستی دیگر بروند با هم گفتگو می کنند؟ توریستهااز اینکه پسر بچه ای این چنین جذب صحبتهایشان شده تعجب می­کردند و در عین حال برایشان بسیار جالب بودکه یک بچه این چنین به صحبتهای آنها علاقه نشان می دهد. کتابها و بروشورهایی که توریستها به عنوان هدیه به وی می دادند، حس کنجکاوی­ اش را دوچندان می نمود تا بفهمد درونمایه­ ی آنها چیست.

خواندن ونوشتن پارسی را در همان سنین خردسالی به همت مادرش که معلم بود فرا گرفت. در آن زمان خانواده­ی ایشان با دیدن علاقه ای که­ فرزندشان به زبانهای بیگانه از خود نشان می داد، یک دیکشنری فرانسه به فارسی اجاره نموده ودر اختیاروی­قرار دادند. حال کلید همه سوالاتی که تا آن زمان جوابی برای آنها نداشت در دستانش قرار داشت. پس از پیدا کردن معانی واژگان دردیکشنری، آنها را به صورت نمادهایی به یاد ماندنی در ذهنش متصور می ساخت، به عبارت دیگر ایشان با استفاده از تداعی معانی به شکلی معنی دار، واژگان را به خاطر می سپرد. به منظور روشن نمودن مدل یادگیری دکتر پیرهانی، می توان کودکی را در نظرگرفت که به منظور گم نکردن راه بازگشت به خانه، تمام طول مسیر را با منظور کردن نشانه هایی به خاطر می سپارد. به طور مثال ایشان برای به خاطر سپردن کت و شلوار و جوراب، آنها را به ترتیب با رنگهای قهوه ای و سفید در ذهنش کد گذاری می کرد.گرامر زبان فرانسه را هم ایشان به طور غیر مستقیم آموخت. به­ عنوان مثال ایشان به این نکته پی برده بود که در زبان فرانسه بعداز “je” حتما “suis” می آید نه­ “sont”. به­ این ترتیب برگرامراین زبان نیز مسلط شد.آنچه کسب مهارتهای شنیداری و تلفظ زبان فرانسه را برای وی آسان ساخت، گوش دادن به شبکه های رادیویی فرانسه زبان بود. همانطور که می دانید اکثر بچه ها در حین بازی و سرگرمی با خودصحبت می کنند و ایشان نیز از این قاعده مستثنی نبود، اما ایشان از این قابلیت کودکی خود به منظور فراگیری واژگان جدیدی که در زبان فرانسه فرا می گرفت استفاده می کرد، به این صورت که با خود به زبان فرانسه صحبت می کرد. از آن پس وقتی به ­توریستها می رسید سعی می کرد سر­صحبت را با آنها بازکند ­تابتواند چیزهای جدیدی ازآنها بیاموزد.

به طور خلاصه، روند یادگیری دکتر پیرهانی دررابطه با زبان های مختلف، روندی کاملاً خلاقانه بوده به گونه ای که ایشان در حال حاضر در سن ۲۷ سالگی به ۱۹ زبان زنده دنیا که عبارتند از انگلیسی، آلمانی، فرانسه، اسپانیولی، روسی، ایتالیایی،سوئدی، رومانیایی، پرتقالی، عربی، عبری، ترکی، چینی، هندی،لاتین، یونانی، سواحیلی، فنلاندی و اسپرانتو تسلط کامل دارند.

وی دارای مدرک کارشناسی ادبیات انگلیسی و حقوق و کارشناسی ارشد حقوق بین الملل و دکتری حقوق بین الملل هستند و در حال حاضر مدیر عامل مرکز چند زبانه ها می باشند.

سوابق کاری دکتر علی پیرهانی

مهمترین سوابق پژوهشی:

 

 • ترجمه نهج البلاغه به سه زبان انگلیسی، آلمانی و فرانسوی
 • طراحی سیستم آموزش زبان های خارجی به صورت غیر حضوری
 • ابداع فنون یادگیری زبانهای خارجی
 • انجام پروژه های فرهنگی بنیاد نهج البلاغه و سازمان میراث فرهنگی
 • ارائه مقالات متعدد آموزشی بین المللی

 

مهم ترین سوابق اجرایی:

 

 • مشاور دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
 • مدیر کارگروه زبان های خارجه دانشگاه شهید بهشتی
 • عضو تیم تحریریه ی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
 • مشاور گروه اجتماعی شبکه سوم صدا و سیما
 • رئیس طرح دیده بان زبان فارسی
 • مدیر باشگاه مترجمین
 • مترجم شفاهی سازمان های دولتی و وزارتخانه ها
 • عضو استعدادهای درخشان باشگاه پژوهشگران جوان
 • عضو تیم Pilot Area
 • معاون پژوهشی سازمان سینا طاهر
 • مشاور بین المللی بنیاد نهج البلاغه
 • عضو شورای طرح و برنامه پژوهشکده مطالعات میان فرهنگی دانشگاه آزاد
 • مشاور مدیر شبکه جام جم ۱ در امور بین الملل
.

سابقه همکاری علی پیرهانی با آموزشگاه زبانهای خارجی دماوند

آموزشگاه زبانهای خارجی دماوند در راستای تحقق چشم انداز بلند مدت خود به منظور تربیت فراگیران نخبه و آموزش مبنی بر استانداردهای آموزشی جهانی و برگزاری کارگاههای آموزشی در سطح کشور ، اقدام برگزاری کارگاههای آموزشی در سطح شهر مشهد با حضور مرد ۱۹ زبانه دنیا ، دکتر علی پیرهانی نموده است.

در همین راستا اولین کارگاه آموزشی “تقویت تکنیک های شنیداری و گفتاری”  با حضور ایشان در تاریخ ۲۴ آبان با حضور بیش از ۳۰۰ نفر از علاقمندان در سالن همایش های فرهنگسرای مصلی نژاد مشهد برگزار گردید.

استقبال کم نظیر از این کارگاه مدیران آموزشگاه زبانهای خارجی دماوند برآن داشت تا پس از مذاکره با ایشان در فاصله یک ماه از اولین همایش آموزشی ، اقدام به برگزاری اولین کارگاه “مهارت های یادگیری و تدریس زبانهای خارجی ” نمایند. این کارگاه یک روزه که استقبال چشمگیر اساتید زبان انگلیسی سطح شهر روبه رو شد ، روز ۲۴ آذر ماه ۱۳۹۱ در سالن همایش های مجتمع ساپکو برگزاری گردید و در پایان به شرکت کنندگان گواهینامه شرکت در دوره از طرف مرکز چندزبانه های ایران اعطا گردید.

یک  روز پس از این همایش ، مدیریت آموزشگاه زبانهای خارجی دماوند از تداوم حضور ایشان در مشهد و آموزشگاه زبانهای خارجی دماوند خبر داد و ابراز امیدواری کرد که با توجه به استقبال عمومی از کارگاههای دکتر پیرهانی ، بتوانیم در هرماه میزبان شایسته ای برای مرد ۱۹ زبانه ی دنیا باشیم.

 

برنامه دوره جاری

اطلاعیه مهم!

بدینوسیله به استحضار می رساند با توجه به استقبال چشمگیر فراگیران از کلاسهای خردسالان آموزشگاه زبانهای خارجی دماوند در هر دو شعبه و با توجه به محدودیت کلاسها، پیش ثبت نام ترم بهار برای ورودی های جدید موسسه از تاریخ ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ آغاز میگردد.

براساس این اطلاعیه به محض تکمیل ظرفیت کلاسها، ثبت نام متوقف می گردد. لذا از کلیه والدین عزیزی که علاقمند به آموزش زبان به خردسالان ۳ تا ۶ سال خود می باشند تقاضا می شود حداکثر تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه نسبت به ثبت نام فرزند دلبند خود اقدام نمایند.

جهت اطلاعات بیشتر با تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید.

شعبه میدان ۱۵ خرداد: ۰۵۱۱-۸۵۳۴۸۸۸

شعبه وکیل آباد: ۰۵۱۱۸۶۷۱۳۹۱

اطلاعیه مهم
%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87